ANASAYFA
04 Temmuz 2020 ( 1713 izlenme )
Reklamlar

Son dakika haberler... Cemal Kaşıkçı davasının ilk duruşması görüldü! 'Uçan kuştan bile şikayetçiyim

Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı katlettikleri iddiasıyla 20 Suudi sanığın gıyabında yargılandığı dava başladı. Duruşmada şikayetçi olarak ifade veren Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Çok büyük bir ihanet ve kandırmacayla o konsolosluğa çağırıldı (Cemal Kaşıkçı). O konsolosluktaki tüm insanlardan şikayetçiyim. Orada uçan kuştan bile şikayetçiyim. Şoföründen, çaycısından, herkesten" dedi.

  • İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, aralarında Ahmet bin Muhammed el-Asiri ve Suud el- Kahtani'nin de bulunduğu firari 20 sanık katılmadı. Sanıkları CMK'dan atanan avukatları temsil etti. Müşteki Hatice Cengiz avukatıyla birlikte duruşmaya katıldı. Duruşma salonunda yabancı temsilciler ile BM Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard da hazır bulundu. Saat 10.15’de başlayan duruşmaya pandemi nedeniyle sınırlı sayıda kişi vardi.
  • http://beddahaber.com/hatice-cengiz-ifade-verdi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EVLİ KADIN EŞİNİ BAĞ EVİNDE 70 YAŞINDAKİ ADAMLA ALDATİRKEN YAKALANDI Sahildeki bavulu açtılar, siyah çöp poşetlerine sarılmış halde buldular! Sosyal medya düzenlemesi ne olucak? KUR'AN KERİM'İ YIRTIP ÇÖPE VE SOKAĞI ATTI BAŞİNA GELMEYEN KALMADI